Diskusné témy:

Dátum
Vložil
Titulok

Etika pri presadzovaní zákona

Na internetovej stránke SKSI v rubrike „Diskusné fórum“ sa v týchto dňoch objavili veľmi zaujímavé príspevky. Zasielam vám ich bez komentára. Myslím si, že je zbytočný.

Etika pri presadzovaní novely zákona Ing. Peter Dubec - (2.2.2012, 08:23:39)
Vážení kolegovia,
na webovej stránke Združenia oprávnených inžinierov a oprávnených technikov činných vo výstavbe (ZOIT) www.zoit.webnode.sk som si v rubrike „Aktuality“ prečítal príspevok „Čo priniesla novela zákona č. 298/2008 Z. z. pre stredoškolsky vzdelaného projektanta, prípadne projektanta s vysokoškolským vzdelaním I. stupňa?“ Bol som veľmi nemilo prekvapený nekalými praktikami, ktoré boli použité zo strany Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR a tiež zo strany predstaviteľov SKSI pri presadzovaní tejto novely.
Na základe faktov, doložených autentickou písomnou korešpondenciou, ktorá je zverejnená na uvedenej webovej adrese, som aj ja presvedčený o násilnej diskriminácii občanov Slovenskej republiky vo vzťahu k občanom iného členského štátu v rámci Európskej únie. Myslím, že polemizovať o právnych aspektoch prijatej legislatívy v súčasnosti už nemá zmysel. Zaujímal by ma hlavne Váš názor na etiku, ktorá v tomto prípade dostala riadny „úder pod pás“!
_______________________________________________________________________________________________

Re: Etika pri presadzovaní novely zákona Ing. Viera K. - (2.2.2012, 18:44:48)
Na základe Vášho podnetu som si tiež prečítala uvedený príspevok na webovej stránke ZOIT a plne súhlasím s Vašim názorom, že pri presadzovaní spomenutej novely zákona boli zo strany ministerstva ale aj zo strany SKSI použité nekalé praktiky. Klamstvo ako pracovná metóda – no fuj! Som doslova zhnusená, ak sa k takýmto praktikám uchyľujú aj vedúce osobnosti SKSI. Morálka a etika týmto ľudom asi nič nehovorí...
_______________________________________________________________________________________________

Re: Etika pri presadzovaní novely zákona J. F. - (3.2.2012, 09:08:24)
So zrušením tzv. výnimky zo vzdelania plne súhlasím. Veď je predsa nenormálne, aby technik bol „autorizovaný inžinier“. Avšak so spôsobom, akým sa kompetentní na ministerstve so súhlasom predstaviteľov oboch komôr snažili obhájiť svoje stanovisko pred schválením zákona v parlamente, rozhodne nesúhlasím! So zverejneného materiálu na webovej stránke ZOIT je úplne jasné, že na presadenie svojich záujmov sa neštítili klamať a zavádzať. Takéto konanie je ale neakceptovateľné! Myslím si, že predseda SKSI, ktorý vedome podporoval takéto konanie, morálne zlyhal a mal by zvážiť svoje ďalšie pôsobenie vo funkcii.
_______________________________________________________________________________________________

Re: Etika pri presadzovaní novely zákona Ing. Jan P. - (4.2.2012, 18:14:10)
Souhlasím s tím, že předseda SKSI konal ne zcela eticky a významným způsobem se podílel na kauze, kterou nemohu nazvat jinak, než slovem „prasárna“ (promiňte za výraz). Současně se ale ptám: Je skutečně nevyhnutné lámat hůl nad takovým člověkem, jakým je pan profesor Majdúch? Kdo z nás v životě nechyboval? V tuto chvíli by snad stačilo, kdyby se náležitě omluvil a tak napravil svůj pošramocený morální kredit. Mimochodem, naše společnost je v současnosti frustrována ošklivým skandálem „Gorila“ a já se vůbec nedivím, že lidem se zvedá žaludek z morálního bahna a žádají, aby padaly hlavy…
_______________________________________________________________________________________________

Re: Etika pri presadzovaní novely zákona Jozef K. - (5.2.2012, 18:04:58)
Pána profesora Majdúcha si vysoko vážim nielen ako odborníka ale aj ako čestného človeka. Preto sa mi akosi nechce veriť, že by bol vôbec schopný nejakej podlosti. Na internetovej stránke www.zoit.webnode.sk je však uverejnený materiál, ktorý naozaj nasvedčuje, že takéhoto konania sa mohol vedome dopustiť. Preto si myslím, že pán profesor by sa s týmto problémom mal začať vážne zaoberať a čo najskôr vysvetliť, aká je skutočná pravda. Podotýkam, že na jeho vyjadrenie čakáme viacerí.
_______________________________________________________________________________________________

Re: Etika pri presadzovaní novely zákona Juraj - (7.2.2012, 09:06:30)
Viete, aký je rozdiel medzi morálkou a odisteným granátom? Žiadny. V obidvoch prípadoch stačí malé zaváhanie a môže vzniknúť veľký problém!
_______________________________________________________________________________________________

Späť na diskusiu

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.