Diskusné témy:

Dátum
Vložil
Titulok

Čo nového ohľadne výnimiek pre stredoškolákov?

Dobrý deň,
čítam momentálne Vašu stránku a tak by som chcela napísať niečo o mne a opýtať sa, či máte niečo nové ohľadom výnimiek pre stredoškolákov???
- ja som v roku 1995 ukončila SPŠ elektrotechnickú
- od roku 1997 som pracovala ako projektantka elektro pod zodpovedným projektantom
- v roku 2006 som získala osvedčenie o odbornej spôsobilosti § 24 projektant
- v marci 2008 som dala výpoveď a bola som sa informovať o autorizačnej skúške na SKSI, pretože som si založila živnosť, keďže som nemala na všetky tie poplatky, tak som ďalšiu návštevu regionálnej kancelárie odložila na október 2008 (kým si niečo zarobím), tam ma ale informovali, že mám SMOLU, lebo sa zmenil zákon a výnimky sa nepovoľujú a že je to môj problém, lebo som to mala vedieť
- najlepšie na tom všetkom bolo to, že o tom nikto nevedel. Ani oni sami. Žiadne upozornenie nikde, nič (vedeli prečo).
- tak projektujem dodnes pod zodpovedným projektantom
- zároveň som začala externe študovať na TU v Košiciach, kde som ale skončila v 3. ročníku, pretože popri zamestnaní je to dosť náročné.
- neúspech som hodila za hlavu a začala zháňať informácie ohľadom ďalších možnostiach štúdia
- zistila som, že na Slovensku máme tri technické univerzity a ani jedna neumožňuje štúdium elektrotechniky externou formou
- takže všetci stredoškoláci, ktorí by aj chceli získať VŠ štúdium môžu akurát ísť niekam a podrobovať sa vysokoškolákom, ktorí ani nevedia aký je rozdiel medzi ističom a poistkou (stretla som pár takých odborníkov).

Dúfam, že som Vás veľmi nezaťažila svojim príbehom. :o) Ako sa má teda stredoškolák dopracovať k Autorizácii bez toho, aby nemusel pracovať, živiť rodiny študovať dennou formou VŠ???

Ešte otázočka na záver:
Zamýšľa sa vôbec niekto nad tým, že o 5-10 rokov nebude mať kto projektovať elektro. 90% autorizovaných inžinierov, čo poznám sú v dôchodkovom veku a pomaly, ale isto opúšťajú tento svet.

Ďakujem.

Späť na diskusiu

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.