Diskusné témy:

Dátum
Vložil
Titulok

Naozaj nemám platné osvedčenie?

Dobrý deň,
písala som Vám už 19.9.2011, že mi zo stavebného úradu v Banskej Bystrici vrátili projekty, že nemám platné osvedčenie. Vtedy ste mi poradili webovú stránku ZOIT a podobný prípad v Nitre. Bola som na stavebnom úrade za príslušnou pracovníčkou a snažila som sa jej vysvetliť, že osvedčenia sú platné bez časového obmedzenia v rozsahu činnosti podľa osvedčenia. Stavebný úrad oponoval tým, že komora SKSI ich upozornila na neplatnosť osvedčení pre technikov podľa §2 zákona č.136/1995 Z. z., že technik môže projektovať iba jednoduché stavby, aj to s výnimkou stavieb na bývanie. Nakoniec sme sa ústne dohodli, že keď k projektu priložím osvedčenie, že ho bude rešpektovať.
Teraz mi znovu vrátili ďalší projekt na rekonštrukciu penziónu, znovu s tým, že nemám platné osvedčenie a nie som zapísaná v zozname stavebných inžinierov. Nerada Vás obťažujem, ale neviem si pomôcť, čo mám robiť do budúcnosti, či má pravdu komora a stavebný úrad, lebo z materiálov komory v prílohe 5 je to protichodné. Na stránku ZOIT sa nedá dostať.
Za pochopenie a pomoc ďakujem.
Prajem pekný deň.

Späť na diskusiu

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.